Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Strojenie prywatne

Strojenie Pianina

Strojenie Pianina

Usługa strojenia prywatnego jest wykonywana przez dyplomowanego stroiciela z wieloletnim doświadczeniem Daniela Kałużnego.

Strój wykonywany jest wyłącznie za pomocą słuchu, bez użycia jakichkolwiek stroików elektronicznych czy innych urządzeń. O ile pozwoli na to instrument strojenie wykonuje się na 440Hz, tzw „kamertonowe A”.

Czas strojenia nie powinien przekroczyć 1 godziny. Zdarzają się instrumenty, którym trzeba poświecić więcej czasu. Ma to miejsce na przykład wtedy, gdy instrument ma pordzewiałe struny lub nie był strojony przez kilka lat.

Drobny prezent

Na życzenie klienta, przy okazji strojenia, odkurzam instrument i oceniam ogólny stan techniczny a także jego wartość. Nie ma to wpływu na ostateczną cenę strojenia, która wynosi 250zł  z dojazdem do 50 km od Bytomia. Każdy klient, który zdecyduje się na strojenie, dostanie miły upominek (proszę nie pytać jaki, to w końcu ma być prezent).

Strojenie jest możliwe tylko i wyłącznie przy sprawnym technicznie instrumencie. To bardzo ważne.

Uszkodzony mechanizm lub nietrzymające kołki zupełnie wykluczają możliwość nastrojenia instrumentu. Często podaję analogiczny przykład z branży motoryzacyjnej mianowicie: strojenie uszkodzonego pianina to jak ustawianie zbieżności w samochodzie z uszkodzonym zawieszeniem. Zupełnie bez sensu.

Uwaga na naciągaczy oferujących tanie strojenie!! Najczęściej osoby te mają nikłą wiedzy na temat strojenia i posługują się elektroniką, próbując w ten sposób rekompensować swój brak umiejętności w tym zakresie. Uszkodzenia instrumentu spowodowane przez niewykwalifikowane osoby mogą okazać się nieodwracalne!

Zapraszam do skorzystania z formularza w celu umówienia się na strojenie.

E-mail:
Dodaj załącznik
Sklep Online