Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Warsztat

Warsztat

Obrazek

Każdego zainteresowanego klienta zapraszam do mojej pracowni w Bytomiu. Oprócz oprowadzenia po niej, zawsze opowiadam co nieco o ogólnej historii instrumentów klawiszowych. Opisuję, w miarę możliwości, przebieg renowacji.

Bardzo ważne jest, by osoba która powierza mi swoją rodzinną pamiątkę miała pewność, iż trafia ona w odpowiednie ręce.

Wszystkie prace związane z mechaniką, akustyką i obudową wykonuję sam wraz z moimi pracownikami, którzy są mistrzami w swoim fachu. Jest to praktycznie ręczna, często żmudna i wymagająca ogromnego skupienia praca. Z uwagi na różnorodność tych niezwykłych instrumentów, żaden z etapów renowacji nie mógłby być wykonywany automatycznie.

Zależy mi na tym, aby osoby decydujące się na zlecenie renowacji naszej firmie, były świadome unikatowości każdej naprawy. Chcę, aby zrozumiały jak czasochłonny i w gruncie rzeczy skomplikowany jest ten proces.

Celem kapitalnej renowacji jest pełne odzyskanie walorów brzmieniowych a także estetycznych instrumentu. Taki efekt można uzyskać tylko wtedy, gdy zastosuje się najwyższej klasy części. Pośpiech w tej dziedzinie nie jest wskazany, dlatego renowacja pianina czy fortepianu może zająć kilka miesięcy. Każdy element wpływający na wysoką jakość wymaga żmudnych godzin pracy.

Oprócz całkowitych renowacji obejmujących obudowę, akustykę i mechanizm, wykonuję  również drobne naprawy mechaniki, wymianę bądź uzupełnienie strun, regulację czy intonację.

Służę fachowym doradztwem przy zakupie instrumentu, jak i przy podejmowaniu decyzji w kwestii opłacalności naprawy czy renowacji.

Mój Świat

Sklep Online