Zapomniany unikat. Sommerfeld. Zdjęcia "przed i po".

Sommerfeld. Fortepian gabinetowy

Fortepian został wyprodukowany w 1935 roku. Trafił do Domu Kultury i co ciekawe, został schowany do magazynu. Tam zupełnie nieużywany przeleżał 80 lat. Niestety czas się z nim źle obszedł. Szybko zniszczał. Płyta rezonansowa popękała. Lira zagineła bez wieści. Komuś przydała się część nakładek kości słoniowej. Był przestawiany z kąta w kąt. Przejąłem go tuż przed utylizacją.

Być może zupełnie bez sensu, ale postanowiłem go wskrzesić......... ponieważ Sommerfeld to wyjątkowa firma.

Instrument z 1935r, bardzo dobrego producenta pianin i najktórszych fortepianów (M-138) w Bydgoszczy. Wytwórnia Bruna Sommerfelda była przykładem idealnej współpracy niemiecko-polskiej. Producent postawił na bardzo wysoką jakość w stosunku do akceptowalnych cen; w sumie powstało około 7700 instrumentów. W 1943r. zbombardowano fakbrykę, a jej właściciel zaginął.

Duże wyzwanie...

Fortepiany Sommerfelda charakteryzują się bardzo ciepłym brzmieniem, mocnym basem i wyrównanym dyszkantem. Doskonały mechanizm Rennera czyni ten instrument wyśmienitym partnerem do wielogodzinnych ćwiczeń lub domowych koncertów. Ciekawostką jest doskonale zachowany mechanizm. Wszystkie dźwignie repetycyjne,  trzonki  a nawet młotki są w wyśmienitym stanie. Dlatego postanowiłem ich nie wymieniać a jedynie odświeżyć.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć fortepianu przed, w trakcie i po renowacji ....

W trakcie renowacji

Mam zaszczyt pracować z wybitnymi stolarzami. Ten instrument jest namacalnym świadectwem ich umiejętności. Wybraliśmy wyjątkowy fornir "Zebrano" tak, by fortepian swoim wyjątkowym wyglądem pasował do współczesnych wnętrz. Czarnych fortepianów jest mnóstwo. Ten jest jedyny.

Voila!

Fortepian został odrestaurowany z prawdziwym pietyzmem. Wszystkie detale dopracowane. Do instrumentu wykonaliśmy fornirowaną ławę. Nie sposób byłoby kupić cokolwiek pasującego.

Najlepsze zawsze na koniec...

Fortepian może należeć do Ciebie. Jest przeznaczony na sprzedaż.

Zapraszam 

Daniel Kałużny

Sprzedaż pianin i fortepianów po renowacji