Doradztwo i wycena instrumentów

Warto wiedzieć

Aby wycenić wartość instrumentu lub wartość naprawy renowacji, niezbędna jest moja wizyta u klienta w domu. Tylko w taki sposób jestem w stanie precyzyjnie oszacować wartość instrumentu czy koszt ewentualnej naprawy, renowacji.

Odradzam powierzanie określenia stanu technicznego i wartości akustycznych nauczycielom. Nic im nie ujmując z doświadczenia wiem, iż ich ocena jest prawie zawsze błędna. Wiedza jaką dysponują najczęściej nie wykracza poza ramy dydaktyczne. Mimo tego, iż są również nauczyciele, których wiedza na temat budowy jest znaczna, nie są w stanie stwierdzić stanu strojnicy, płyty rezonansowej, mostków czy wyniesienia. Jest to bardzo złożony temat, który radzę powierzyć specjalistom.

Aby ułatwić Państwu rozeznanie w kwestii wyceny wartości konkretnego pianina bądź wyceny wartości renowacji przygotowałem niżej umieszczony formularz kontaktowy.

Wycena pianina czy fortepianu to koszt 200 zł. Cena obejmuje dojazd do 50 km od Bytomia. W pozostałych przypadkach wycena ustalana jest indywidualnie.

Doradztwo i wycena instrumentów

Sprzedaż pianin i fortepianów po renowacji