Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Steinway & Sons Mod O

Opis

Prezentowany fortepian Steinway & Sons to Mod. O o długości 180 cm.

Został poddany gruntownej renowacji, obejmującej wszystkie elementy eksploatacyjne jak młotki z trzonkami, dźwignie repetycyjne, tłumiki z prętami, wszystkie filce, kaszmir i skóry. W renowacji zastosowano tylko oryginalne części. Rama żeliwna i rezonans zostały także odnowione zgodnie ze sztuką fortepianmistrzowską. Obudowę wykonano w poliestrze na wysoki połysk. Dzięki tym wszystkim czasochłonnym operacjom, fortepian odzyskał typowe dla tej marki brzmienie. 

Poniżej próbka dźwiękowa:

Fortepian został odrestaurowany, wyregulowany i nastrojony w pracowni pianin i fortepianów Piano-Forte Daniela Kałużnego, pasjonata instrumentów klawiszowych, absolwenta Technikum Budowy Fortepianów. Daniel posiada wieloletnie doświadczenie w renowacji, naprawie i strojeniu pianin i fortepianów w Polsce i za granicą.

Ten i inne instrumenty możesz zobaczyć w salonie w Bytomiu, przy ul. Chorzowskiej 27c (os. Arki Bożka), w pon-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00 lub po uprzednim, telefonicznym ustaleniu terminu - numer telefonu 601 458 299.

Chętnie opowiemy o fortepianie i odpowiemy na wszystkie pytania!

Serdecznie zapraszamy!

Transport ustalany indywidualnie. Pierwsze strojenie w cenie instrumentu.

 

Historia firmy:

Wytwórnia założona w roku 1853 przez niemieckiego emigranta Henry’ego Engelharda Steinwaya na poddaszu przy Varick Street na Manhattanie. Henry był cieślą specjalizującym się w produkcji szaf, a pierwszy fortepian zbudował w kuchni swojego domu, w niemieckim mieście Sessen. Do czasu otwarcia wytwórni Steinway & Sons powstały 482 instrumenty. Pierwszy fortepian stworzony pod szyldem firmy o numerze 284, sprzedano jednej z nowojorskich rodzin za 500 dolarów. Od 1855 r. fortepiany Steinway otrzymywały złote medale na kilkunastu wystawach w Stanach Zjednoczonych i Europie, zyskując uznanie najlepszych muzyków i pianistów. Obecnie firma Steinway & Sons produkuje około 5000 instrumentów rocznie a jej sława wciąż rośnie.

Cena

99000,00zł

Zdjęcia

Wyślij zapytanie

E-mail:
Dodaj załącznik
Sklep Online