Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Petrof

Opis

Pianino renomowanej marki Petrof o numerze seryjnym 341398.

Piękne pianino, w kolorze jasnego brązu, wykończone w macie, na otwarte pory. Styl klasyczny. Ciepłe brzmienie, średnio twarda klawiatura oraz piękna barwa dźwięku zachęca do gry. Dodatkowo wbudowany moderator. Mechanicznie w stanie idealnym.

Wymiary: długość 143 cm, głębokość 55 cm, wysokość 113 cm

Waga pianina: około 200 kg.

Pianino jest objęte 24-miesięczną gwarancją.

Istnieje możliwość wynajmu tego instrumentu. Jesteś zainteresowany? Zapytaj o szczegóły.

Pianino zostało wyregulowane i nastrojone w pracowni pianin i fortepianów Piano-Forte Daniela Kałużnego, pasjonata instrumentów klawiszowych, absolwenta Technikum Budowy Fortepianów. Daniel posiada wieloletnie doświadczenie w renowacji, naprawie i strojeniu pianin i fortepianów w Polsce i za granicą.

Ten i inne instrumenty możesz zobaczyć w salonie w Bytomiu, przy ul. Chorzowskiej 27c (os. Arki Bożka).

Chętnie opowiemy o pianinie i odpowiemy na wszystkie pytania!

Serdecznie zapraszamy!

Transport ustalany indywidualnie. Pierwsze strojenie w cenie instrumentu.

 

Historia marki:

W 1857r. Anton Petrof założyciel firmy, przeprowadził się do Wiednia, gdzie podjął naukę w dziedzinie konstrukcji, naprawy i strojenia fortepianów. W 1864r. zbudował pierwszy fortepian koncertowy. Rok później Anton zmienił warsztat swojego ojca w pracownie budowy fortepianów, gdzie powstawały kolejne instrumenty. W 1908r. wytwórnia została zmieniona w spółkę handlową, w której oprócz Antona Petrofa zatrudnieni byli trzej jego synowie. W wyniku tragicznego wypadku w 1915r. zginął założyciel firmy wraz ze swoją małżonką. Po ich śmierci wytwórnią kierowali synowie, którzy w 1928r. otwarli wraz z amerykańską firmą Steinway filię przy Wigmore Street w Londynie. W 1932r. rada nadzorcza firmy poszerzyła się o kolejne pokolenie rodziny Petrof. Po II wojnie światowej w 1948r. nastąpiło upaństwowienie firmy.

Nowo powstała fabryka mieści się w miejscowości Hradec Králové, produkuje fortepiany i organy, sprzedając je pod nazwą handlową Petrof. Po upadku komunizmu pokolenie przedwojennych właścicieli firmy upominało się o swoją wytwórnię – od 2001r. fabryką kieruje piąte pokolenie na czele z Zuzaną Ceralovą Petrofovą.

Cena

6000,00zł

Zdjęcia

Wyślij zapytanie

E-mail:
Dodaj załącznik
Sklep Online