Piano Life Saver System do fortepianu

dampp ch
Cena: 2800 zł

To autonomiczny system utrzymywania fortepianu w odpowiedniej wilgotności. Urządzenie opatentowane i produkowane wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.To jedyny system, który zabezpiecza te instrumenty przed uszkodzeniami spowodowanymi zbyt niską lub zbyt wysoką wilgotnością.

Fortepian zbudowany jest w większości z wysezonowanego drewna. Sposób i materiały do budowy nie zmieniły się od ponad 100 lat. I od zawsze wilgotność miała decydujący wpływ na żywotność tych instrumentów. Jest to na tyle ważne, iż gwarancja stosowana przez wszystkich producentów jest uzależniona od utrzymania właściwej wilgotności a także temperatury. Urządzenie jest tak skonstruowane, by bez naszej ingerencji instrument był utrzymany w stabilnej kondycji. Ponadto właściwa wilgotność i temperatura znacznie przedłużają czystość stroju, a także zwiększają interwały niezbędnych przeglądów serwisowych. Ma także duży wpływ na wyniesienie rezonansu a co za tym idzie na soczystość i głębię brzmienia. 

Praca Dump Chasera odbywa się zupełnie bezgłośnie. Pobór prądu jest minimalny i wynosi: 864 W/24h

Uzupełnianie wody odbywa się nie częściej niż raz w tygodniu. Do wlewania służy specjalnie przygotowana konewka. Samo nalewanie odbywa się szybko i bez mokrych plam na podłodze. 

Listwa grzewcza : W zależności do długości fortepianu stosuje się jedną lub dwie listwy grzewcze. Sterownik decyduje kiedy listwa jest włączana. Dzieje się to w sytuacji, w której czujnik stwierdzi zbyt wysoką wilgotność. W momencie kiedy wilgotność wraca do ustalonej wartości sterownik odłącza listwy.

Nawilżacz : Ten sam sterownik uruchamia nawilżacz (zbiornik z wodą z unikatalnym systemem nawilżania przez parowanie). Ma to miejsce najczęściej zimą, kiedy wilgotność otoczenia spada poniżej pewnej wartości. Odłączenie następuje w momencie osiągnięcia właściwej wartości.

Przewód doprowadzenia wody : Raz na kilka dni należy uzupełniać wodę, za pomocą specjalnie wyprofilowanej konewki.

Sterownik : To nic innego jak mózg całego systemu. Umieszczony pod fortepianem blisko płyty rezonansowej mierzy wilgotność. Za pomocą nawilżacza i listwy grzewczej optymalizuje mikro klimat do porządanej wartości.

Trzy diody kontrolne : Zasilanie, woda oraz informacja o konieczności wymiany materiału, który chłonie wodę (średnio raz na dwa lata). Koszt materiału to ok. 20 zł.

Montaż jest w zasadzie prosty ale zdecydowanie należy tą operację powierzyć technikowi pracującemu z tym systemem na co dzień. Precyzyjne umiejscowienie decyduje o prawidłowej pracy urządzenia.

Systemy Dump Chasera montujemy już od ponad 10 lat. Posiadamy serwis i stały dostęp do wszystkich akcesoriów i części. Prawidłowo obsługiwany i serwisowany system nie będzie się psuł. Gwarancja udzielana przez producenta to 2 lata.

Wyślij wiadomość i zapytaj o dostępność

Galeria

dampp ch
piano life saver grand
dampp

Sprzedaż pianin i fortepianów po renowacji