Piano-Forte

Pracownia: (0048) 601 458 299
Sklep: (0048) 32 733 11 08
Email: kontakt@piano-forte.pl

Prezentacja Firmy

O firmie

Strojenie fortepianu

Strojenie fortepianu

Witaj!

Dziękuję, że odwiedziłeś moją stroję. Zanim zapoznasz się z naszą ofertą pozwól, że przedstawię Ci w kilku zdaniach historię pewnej rodzinnej firmy.

Firmę Piano-Forte założyli moi rodzice w 1996 roku, lecz zaczęło się znacznie wcześniej..

Moja mama jako pierwsza zaczęła przygodę z niesamowitym zawodem, jakim jest strojenie i naprawa pianin i fortepianów. Ukończyła Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu w 1972r. W ślad za nią podążyli ciocia, wujek, później moja kuzynka a nawet jej mąż. Jako jedna z niewielu kobiet w kraju rozpoczęła pracę jako stroiciel w szkole muzycznej. W tamtych czasach popyt na pianina był ogromny. Wielu z Was na pewno wie, jaką abstrakcją był zakup nowego pianina bez tzw. „znajomości”.

Rynek używanych pianin był bardzo skromny.  A jak już ktoś chciał sprzedać pianino, to praktycznie zawsze było w koszmarnym stanie. Moja mama wraz z ojcem mieli pełne ręce pracy. Lata mijały a  pracy nie ubywało

Ciąg dalszy

 

 

 

 

Gdy miałem 13 lat wiedziałem już, że i ja podążę tą drogą. Bo czy mogło być inaczej, gdy oboje rodziców, nawet w wolnym czasie, rozmawiali o pianinach?

Pierwsze pianino nastroiłem w wieku 14 lat. Naturalnym było kilka lat później rozpocząć naukę w tej samej szkole co moja mama. Nie znam innej rodziny, która tak licznie skończyłaby TBF.

Ale szkoła to głównie teoria. Głodny wiedzy praktycznej wyjechałem za granicę szukając mistrzów w tym fachu. I tak trafiłem do Berlina, Monachium, Brukseli. Największe doświadczenie zdobyłem w Utrechcie i Amsterdamie. 8 lat później wróciłem do kraju by ratować nasze zmęczone pianina i fortepiany.

Od 2008 roku jestem właścicielem firmy Piano-Forte.  

Sklep Online