Profesjonalny transport

Ufaj tylko profesjonalistom!

Oferujemy transport na terenie miasta Bytomia, Śląska, całego kraju a także za granicę.

Instrumenty są przewożowe samochodem wyposażonym w pneumatyczne zawieszenie, a przestrzeń ładunkowa jest ogrzewana, tak aby instrument miał stabilne warunki podczas przejazdu.

Zacznę od tego, iż nie prawdą jest, że każde przesunięcie instrumentu powoduje jego natychmiastowe rozstrojenie. To raczej silne wstrząsy i zmiana temperatury są za to odpowiedzialne. Wielokrotnie transportowałem pianina i fortepiany, które po tej operacji nie wymagały nawet najmniejszej korekty stroju. Gdzie tkwi sekret?

W umiejętnym transportowaniu! Nie potrzeba sześciu sąsiadów, z których każdy musi wyglądać jak strongmann. Wystarczy dwóch ew. czterech transportowców, porządny pokrowiec, ale przede wszystkim pasy i wózki.

To one decydują o odciążeniu ramion noszących instrument. Nawet strongmann nie utrzyma takiej wagi w dłoniach. Inną kwestią jest wyczucie rozmiaru instrumentu na ciasnych schodach. Najgorsze są tzw. półpiętra. Wtedy wychodzi zgranie ekipy. Doświadczeni transportowcy nie muszą porozumiewać sie słowami. Każdy wie co ma robić. Celem jest dostarczenie instrumentu bez najmniejszej rysy. Dlatego zdecydowanie odradzam firmy zajmujące się transportem mebli. Mało która szafka waży 300kg! Wielokrotnie słuchałem opowieści rozżalonych właścicieli pianin, którzy powierzyli swój skarb firmie przewożącej meble. Nieładnie generalizować, ale pianina i fortepiany to nie zwykłe meble. I tyle.

Od tego są specjalistyczne firmy transportujące tylko pianina i fortepiany. Pewnie troszkę drożej, ale na pewno bezpiecznie!

Koszt transportu jest uzależniony od ilości pięter a także rozmiaru pianina, dlatego wartość usługi wyceniam indywidualnie. Zdradzę tylko, iż ceny zaczynają się już od 150zł.

Sprzedaż pianin i fortepianów po renowacji