Wynajem pianin i fortepianów

Oferujemy dwa rozwiązania wynajmu i wykupu instrumentów

Oferujemy możliwość wynajęcia instrumentu na czas nieokreślony. Po telefonicznym ustaleniu spotkania, wyborze instrumentu przesyłam do Państwa umowę wypożyczenia do akceptacji i wypełnienia. W ustalonym terminie przywożę instrument.

Możliwy jest także zakup pianina w mojej firmie i gwarancja wykupienia instrumentu przeze mnie od Państwa po roku czasu. Wartość wypłacanej należności uzależniona jest od stanu pianina i waha się w granicach 60-70% początkowej wartości instrumentu.

Moja rada

Pianino najlepiej kupić od rzetelnej, długo działającej na rynku firmy, najlepiej ze swojej okolicy. Dlaczego? Ano dlatego, że pianina mają swoje humory. Mechanizm głównie drewniany jest delikatny i wrażliwy na zmienne warunki wilgotności. Może ulec zacięciu, mogą się pojawić stuki i piszczenie np. pedałów.

Jeśli kupią Państwo pianino ze Szczecina, nikt nie pospieszy na ratunek chyba, że na umowie będzie zawarty taki punkt, ale to tylko teoria.

Najlepiej unikać kupowania pianin od osób prywatnych, których nie obejżał doświadaczony stroiciel.

Na początek najtańsze...a potem zobaczymy

To częste stwierdzenie rodziców chcących wprowadzić pociechy w świat muzyki. Niestety rodzice kierujacy się tą myślą popełniają wielki błąd!

Tani instrument można kupić z dwóch źródeł: popularny portal aukcyjny lub ogłoszenie prywatne. I jedno i drugie jest pełne pułapek. Nieświadomie możemy kupić instrument wymagający ogromnych inwestycji. Miało być tanio a będzie bardzo drogo.

Transport instrumentu nie jest aż kosztowny w porównaniu z konieczną naprawą i strojeniem. Jest bardzo długa lista punktów, które trzeba sprawdzić zanim kupimy instrument z internetu bądź od osoby prywantej. Wystarczy, że kołki nie trzymają stroju lub filce z mechanizmu zjadły mole.

O gwarancji nie wspomnę.

Początek edukacji dziecka to bardzo ważny moment. To właśnie wtedy dziecko powinno grać na możliwie najlepszym instrumencie. Oczywiście, nie mówię tu o Steinway'u, lecz o prawidłowo utrzymanym i dobrze wyregulowanym instrumencie (których wcale nie ma tak wiele). Młoda osoba nie złapie tzw. "bakcyla", który jest gwarantem długiej edukacji, jeśli pianino będzie miało problemy z mechaniką czy brzmieniem.

Cała oferta wynajmu pianin i fortepianów dostępna na stronie

www.wynajem-pianin.pl

Sprzedaż pianin i fortepianów po renowacji