Hydroceel

brak obrazka
Cena: 600 zł

Hydroceel to sprawdzony patent niemieckiego producenta, który nie wymaga podłączenia do prądu. Niezawodne urządzenie służące do nawilżania bądź osuszania pianin i fortepianów.

W instrumentach, w których znajduje się Hydroceel odpowiednia wilgotność utrzymuje instrument w dobrej kondycji. Mechanizm nie ma luzów, kołki dobrze trzymają strój. To najtańsze rozwiązanie przy zachowaniu oczekiwanego efektu latem jak i zimą.

Jak to działa:
Hydroceel jest cylindrycznym urządzeniem o długości w przybliżeniu 98 cm x 4 cm średnicy i jest wypełnione materiałem absorpcyjnym.

Montaż Hydroceel w pianinie jest bardzo prosty: montuje się je po wewnętrznej stronie drzwi górnych na dwóch hakach. Wystarczy zdjąć drzwi górne i przymocować haki dołączonymi wkrętami.

Samo urządzenie należy włożyć do wanny bądź do specjalnego usztywnionego worka dołączonego do zestawu a następnie zalać wodą (najlepiej zdemineralizowaną, gdyż zdemineralizowana woda znacznie wydłuża żywotność środka absorbcynjego nawet do 10 lat; przy używaniu zwyklej wody żywotność to ok 2 lata ) i pozostawić na 10 minut. Po tym czasie Hydroceel staje się cięższy o ok 3 kg. bo wchłania ok 3 litrów wody. Po osuszeniu umieszczamy urządzenie na przymocowanych hakach.

W fortepianie są dwie metody montażu urządzenia. Na tych samych hakach przymocowanych do dłuższego boku od strony wewnętrzej, bądź po prostu kładziemy je na ramie fortepianu.

Odparowywanie wody następuje samoczynnie, do wartości ok 45-50% przez otwory umieszczone w plastikowej obudowie. Woda nie kapie, więc nie ma możliwości zalania instrumentu. Najpraktyczniej będzie po prostu zważyć Hydroceel przed i po zanurzeniu w wodzie, wtedy będzie wiadomo, kiedy trzeba uzupełnić wodę. W praktyce, zimą uzupełniamy wodę w urządzeniu mniej więcej co dwa tygodnie. W przypadku bardzo suchych mieszkań, bądź srogich zim raz na tydzień.

Hydroceel posiada jeszcze jedną właściwość. Urządzenie umieszczone w pianinie będzie wchłaniało nadmiar wilgotności (szczególnie latem) utrzymując stały poziom 45-50%.

Cena 13 zł / mc jest możliwa tylko przy wynajmie pianina z naszej firmy. 

Wyślij wiadomość i zapytaj o dostępność

Galeria

brak obrazka
brak obrazka
brak obrazka
brak obrazka
brak obrazka
brak obrazka

Sprzedaż pianin i fortepianów po renowacji