Strojenie pianin i fortepianów

Strojenie jako zagadnienie

W każdym rękodziele, w każdej sztuce, znajdują się dzieła wysokich i niskich lotów. Bez wątpienia strojenie pianin i fortepianów można zakwalifikować jako dzieło wykonane w różnej jakości. Wykonanie najwyższej jakości strojenia nie jest zwykłą techniczną operacją. Jest czymś znacznie więcej. Jest muzycznym dziełem sztuki. Sprawianiem ogromnej radości i przyjemności laikom jak i najbardziej wymagającym pianistom. Jest zamianą poszczególnych dźwięków w harmonijne brzmienie, która uszczęśliwia każdego grającego na pianinie lub fortepianie jeszcze długo po skończonej pracy stroiciela.

Strojenie prywatne

  • Usługa strojenia prywatnego jest wykonywana przez dyplomowanego stroiciela z wieloletnim doświadczeniem Daniela Kałużnego.
  • Strój wykonywany jest wyłącznie za pomocą słuchu, bez użycia jakichkolwiek stroików elektronicznych czy innych urządzeń. O ile pozwoli na to instrument strojenie wykonuje się na 440Hz, tzw „kamertonowe A”.
  • Czas strojenia nie powinien przekroczyć 1 godziny. Zdarzają się instrumenty, którym trzeba poświecić więcej czasu. Ma to miejsce na przykład wtedy, gdy instrument ma pordzewiałe struny lub nie był strojony przez kilka lat.

Dodatkowa usługa w cenie 

Na życzenie klienta, przy okazji strojenia, odkurzam instrument i oceniam ogólny stan techniczny a także jego wartość. Nie ma to wpływu na ostateczną cenę strojenia, która wynosi 350 zł. Cena nie uwzględnia dojazdu do klienta. 

Strojenie jest możliwe tylko i wyłącznie przy sprawnym technicznie instrumencie. To bardzo ważne.

Uszkodzony mechanizm lub nietrzymające kołki zupełnie wykluczają możliwość nastrojenia instrumentu. Często podaję analogiczny przykład z branży motoryzacyjnej mianowicie: strojenie uszkodzonego pianina to jak ustawianie zbieżności w samochodzie z uszkodzonym zawieszeniem. Zupełnie bez sensu.

Strojenie koncertowe

Zajmuję się również szeroko pojętą obsługą koncertów. Wynajmuję markowe fortepiany znanych marek, takich jak Steinway & Sons, Bluthner, Irmler i innych. Oferuję fachowy transport oraz profesjonalne strojenie dostosowane do wymogów (typ strojenia i intonacja dźwięku) wysokiej klasy pianistów.

Obsługuję również fortepiany podczas nagrań w studio.

Zapraszam do skorzystania z formularza w celu umówienia się na strojenie.

Strojenie pianin i fortepianów

Uwaga na naciągaczy oferujących tanie strojenie !!!

Najczęściej osoby te mają nikłą wiedzy na temat strojenia i posługują się elektroniką, próbując w ten sposób rekompensować swój brak umiejętności w tym zakresie. Uszkodzenia instrumentu spowodowane przez niewykwalifikowane osoby mogą okazać się nieodwracalne!

Sprzedaż pianin i fortepianów po renowacji